Archiwum kategorii ‘Odkrycia Sieciowe’

Co z tym savoir-vivre?

sobota, Maj 29th, 2010

Pewnie myślicie, że zasady savoir-vivre to już przeżytek. Zdaje się wam, że zasady dobrego wychowania dawno odeszły do lamusa i nie maja nic wspólnego ze współczesnością. Jeśli tak, to mylicie się moi drodzy. I to bardzo :) Grzeczność jest w dużej mierze ponadczasowa. Oczywiście pewne sprawy ulegają zmianie, inne stosowane są natomiast przy wyjątkowo oficjalnych okazjach, ale dobre zachowanie nadal jest w modzie.

Do napisania tego krótkiego posta skłoniło mnie wzdychanie koleżanek: „ach gdzie się podziali ci szarmanccy mężczyźni”, ale też kolegów: „kiedyś kobiety miały więcej klasy”. Może i mają troszkę racji – dawniej bardziej dbano o odpowiednie zachowanie. Jednak moim zdaniem nie ma co biadolić – trzeba zacząć zmieniać rzeczywistość od siebie! Praca u podstaw moi drodzy – nic innego :) Jeśli więc chcecie, aby powróciły dawne damy i dżentelmeni, sami się nimi stańcie :) Jeśli macie chęci popracować trochę nad własnymi nawykami, zapraszam do lektury zakładki savoir-vivre na stronie majonez.pl

Wszystkiego naj w Nowym Roku!

czwartek, Grudzień 31st, 2009

Uff… na szczęście wszystko się udało. Pozostaje już tylko zrobić się na bóstwo i czekać na gości. No i oczywiście złożyć życzenia. Życzę wam zatem wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń, radości, a także siły, żeby stawiać czoła codzienności. Do życzeń dołączam utwór znaleziony przed chwilą na You Tube. Aby wasz przyszły rok był równie pozytywny i zakręcony jak ta piosenka :)

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=3spCn4wxx9o&hl=pl_PL&fs=1&]

Video-przepisy

piątek, Grudzień 11th, 2009

Znalazłam dzisiaj coś interesującego. Video-kuchnia.pl – portal o gotowaniu. Coś dla leniuchów i wzrokowców, ale też dla tych, którzy po prostu muszą pewne rzeczy zobaczyć na własne oczy. Mamy tu do wyboru kilkadziesiąt przepisów, a właściwie filmików pokazujących jak te przepisy wykorzystać w praktyce. Krok po kroku – jak przygotować, jak pokroić, jak obrać, jak usmażyć. Myślę, że spodoba się wielu, a niektórzy może wpadną na pomysł, żeby samemu coś nakręcić. Ja osobiście polecam i popieram. Kręcić jednak nie będę… przynajmniej na razie ;)

Tutaj możecie obejrzeć jeden z przepisów. Po zapoznaniu się z materiałem zalecam przyrządzić według wskazówek. Sama spróbowałam i okazało się pyszne :)

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=5ZORCgqCekY&hl=pl_PL&fs=1&]